25/ SZERELEM - KICSIT MÁSKÉPP
Ebben a cikkben megpróbálom az absztrakt "szeretet" fogalmát olyan módon definiálni, hogy ne csak egy szép szó maradjon, amelyet hatalmas mennyiségű frázisban használnak, hanem valóban érthető és könnyen alkalmazható legyen a való életben. Az elméleti alapot a világunk működésének alapelveiről szóló tudományos legmodernebb ismereteire alapozom.
ALFA ÉS OMEGA
Először is szeretném felhívni a figyelmet az említett fő elvre, amit elsőként érdemes tudatosítani - az egység elvére. A világunk egy hatalmas energia-óceánnak tekinthető, egy térnek, amely *fraktálisan osztódik autonóm tudatos terekre minden méretarányban. Ezeket az egységeket autonóm tudatos egységeknek nevezem. Bár az egységek önálló döntéseket hoznak, kölcsönhatásban vannak egymással, egy információs egységet alkotnak, egy világot.
Az helyzet hasonló az internetes hálózatunkhoz, az internethez. Bár a hálózatnak végtelen mennyiségű különböző eszköze van, amelyekkel információkat szerez, tehát nagy számú bemenettel rendelkezik, a hálózatnak csak egy fő kimenete lehet az összes információnak, amely elméletileg minden eszköz által használható. (Az emberi versengés miatt ma már több különböző hálózatot, keresőmotort, különböző kimenetet használunk.)
Egy másik példa a jobb megértés érdekében az egységre a "fehér szín problémája". Bár a fehér szín magában foglalja az összes színt, a világ összes színárnyalatát a legsötétebbtől a legvilágosabbig, egyetlen kimenete van, a fehér szín. Ha valaki azt mondja, hogy a világ fekete-fehér, nem téved, mert a fehér szín magában foglalja a világ összes színét, és a fekete szín nem szín, hanem szín nélküli semmi (RGB 0,0,0), az ilyen ember valójában a világ kontrasztjáról beszél, a kontrasztról, amely a minden és semmi, a fehér és a fekete között jön létre.
Az autonóm tudati egységek közötti különbség csak a saját térbeli pozícióban, az általános kapacitásban (az információk feldolgozásának képességében) és a tudatos tudatosság szintjében (a princípiumok megértésében) áll fenn. Azonban a legnagyobb különbség az, hogy mi hol vagyunk. A mi helyzetünk abszolút egyedülálló az egész univerzumban, nincs más tudatos tér ebben a "pontban", a mi mérési skálánkon. Ez az egyedülállóság a fő meghatározó tényezője különbségünknek, vagyis meghatározza minden más különbséget közöttünk. Egy más szemszögből tekintünk a valóságra, a helyzetre, az információkra, amelyeket automatikusan tudattalanul megosztunk az összes autonóm térrel a közös adatbázisunkban.
Minden egyesünk képes kapcsolódni a közös adatbázishoz, a kulcs a koncentráció, a gondolatok stabilizálása és a figyelem összpontosítása a kívánt információra. Ez a közös adatbázis, egy kimenet, mindenki számára azonos és az én tudatunk alapja. Nem vagyunk egy csepp a tengerben, hanem egy tenger vagyunk egy cseppben. Az "Szeresd felebarátodat, mint önmagadat" frázis pontosan ezt sugallja nekünk (a frázist pontosan kell érteni). A tudatosságunk közös, csak a folyamatos interakció, az állandó hatás, a különböző tér tapasztalatainak folyamatos szerzése, az állandó vezetésünk az eltérő szemszögből alapuló döntéshozatal révén folyamatosan változtatja közös tudatunkat. Minden egyesünk folyamatosan befolyásolja a világot, és egyidejűleg folyamatosan befolyásolja a világunkat.
(* példa a fraktalitásra https://fractalzooms.tumblr.com/ // kapcsolódó: https://cz.sputniknews.com/20201118/vedci-objevili-prekvapivou-shodu-mezi-strukturou-mozku-a-vesmirem-12811833.html )
AZ EMBERI KAPCSOLATOK (NEM CSAK) PROBLÉMÁJA
Az autonóm tudatos egységek (minden szinten) közötti állandó kölcsönhatás (hatás) nem csak minket, hanem az összes közös tudatunkat és benne lévő közös gondolatainkat / információinkat is befolyásolja.
Környezetünket (más autonóm egységeket) közvetlenül - fizikailag / emocionálisan vagy közvetve - információkkal befolyásoljuk. Fontos felismernünk az eszközök irányítását / interakció eszközeit környezetünkkel, az életünkben. Rossz használat és bánásmód az irányítási eszközökkel / rossz interakció a környezetünkkel, nagyon kellemetlen helyzeteket, vitákat, félreértéseket és egymás meg nem értését eredményezi az életünkben.
A tér irányítási eszközeinek könnyebb megértése érdekében segíthet a vezetőink által alkalmazott irányítás megfigyelése a társadalmunkban. Demokratikus elitünk öt szinten irányítja társadalmunkat:
1/ Koncepcionális (világnézet) - a leg hatékonyabb
2/ Ideológiai
3/ Törvényhozó
4/ Bírói
5/ Végrehajtó - a legkevésbé hatékony
Pontosan ugyanúgy feloszthatjuk a személyes irányításunkat és hatásunkat a közvetlen környezetünkre is. Konceptuális szinten befolyásoljuk a környezetünket, ha igyekszünk magyarázni az alapvető működési elveket a világunkban, ezáltal befolyásoljuk az embereket azáltal, hogy elmagyarázzuk a valóságunk alapvető funkcionális elveit. A segítségükkel az emberek képesek magukat tájékozni az ideológiai szinteken, ahol különböző ideológiákkal, történetekkel, szándékolt propaganda stb. vannak kitéve... Ezek a két magasabb szintű irányítási szintek információs szintek, és az irányítás közvetett / tudattalan módon történik, így az emberek gyakran nem is tudják, hogy információs szinten befolyásolják őket. A további szintek már közvetlen irányításba tartoznak, amikor közvetlenül érzelmi vagy fizikai hatást gyakorlunk az emberekre (vagy más tudatos entitásokra / állatokra, növényekre .../). Az „állami szinten” előírt utasítások, tilalmak és szabályokkal a kapcsolódó személy már tudja, és tudatában van hatásunknak az életére, ami végül is az ilyen irányítás kudarcának kitettségéhez vezet. Az érzelmi fejlettségétől függően vagy meghallgat minket, követi a meghatározott szabályainkat, függetlenül azok helyességétől, mert attól tart, hogy a bírósági döntések és a következő végrehajtási szankciók, bírságok vagy akár az életminőség csökkenésének következményei vannak, vagy ignorál minket. Példákat minden közvetlen irányítási szintre írhatnék, de minek? Mindannyian találkozunk velük minden egyes nap az életünkben, minden találkozásban, minden egyes interakcióban a tudatos környezetünkkel. Csak meg kell kezdenünk őket észrevenni.
TUDÁS ALAPJA
A „régi” világunk problémája az, hogy túl sok ember nem veszi észre mindennapi hatását a világra, nem veszi észre a különböző vezérlési szinteket, nem veszi észre saját hatalmát. Sok ember nem tudja irányítani környezetét más módon, csak közvetlenül, ezért nincs képessége felismerni a legmagasabb szintet, a világ működésének fő elvét és szó szerint engedi magát vinni az ideológiai áramlatokkal, az egyik oldalról a másikra, gyakran ellentétes gondolatokkal, történetekkel, valahová az álmok birodalmába. A tudás alapja a koncepcionális szint megértésének hiányában rejlik, vagyis a világunk működésének fő elvének, az egységnek a hiányos tudatosításában. Sokan elvesznek az illúziók illuzórikus individualizmus koncepcióiban, elszigetelődnek, dobozolódnak, nem találkoznak és csak minimálisan hatnak tudatosan a környezetükre - és ez a fő hiba. Semmi sem izolált a világunkban, minden kapcsolódik egymáshoz. Az elszigeteltség illúziója állandóan az eróziós harc és konfliktus útjára vezet bennünket.
Az emberi pszichológiával összhangban, amelyet közvetlenül meghatároz a koncepcionális szint megértése, az embereket két alapvető típusra oszthatjuk: „individualisták” és „kollektivisták” (nem tudatosak és tudatosak / állatiak és emberiek / gonoszak és jók) - egyszerűsítve. Természetesen van színes spektrum az egyének valóságának megértésének különböző árnyalatairól, a legvilágosabbaktól a leg sötétebb színekig, tehát az embereket nem lehet csak két fogalomra korlátozni, a megértési változatok száma nagy, de a koncepcionális lényeg könnyebb megértése érdekében két fő ellenálló álláspont használata szükséges ebben az esetben.
Az emberek fejlettségi szintjének különbségeit a legkönnyebben az általuk alkalmazott autonóm tudatos egység (személy) irányítási szintje szerint láthatjuk az ő környezetükre. Kevesen tudnak koncepciózusan irányítani, nem mindenki ideológiailag, de bármelyikünk képes közvetlenül látható irányításra.
MAKACSSÁG
Különböző emberek (önálló tudatossági egységek) különböző módon hatnak és reagálnak egymásra. Az a szabály érvényesül, hogy az alacsonyabb tudatossági szint nem képes befolyásolni a magasabb szintet. Az alacsonyabb szintek nem tudják meggyőzni a magasabb szinteket az ideológiai vagy fogalmi szinten, mert egyáltalán nincsenek tudatában ezeknek. Ezért előfordulhat, hogy az életben olyan helyzetbe kerülünk, amikor megpróbáljuk meggyőzni a másik embert a saját céljainkról, próbáljuk rávenni arra, hogy együtt járjunk közös úton, de nem tudjuk ezt megtenni, mert kizárólag (közvetlen irányítással) parancsokkal, zsarolással, érzelmi nyomással irányítjuk őket anélkül, hogy ideológiai alapot vagy elegendő magyarázatot adnánk a tervünkkel (célunkkal) kapcsolatban. Ilyen esetben úgy tűnik, hogy a másik ember makacs, és a sikertelenségünket indokolatlanul ráhárítjuk rá. Mi magunk vagyunk a vezetési problémánk forrása. A képtelenség arra, hogy befolyásoljuk a másik embert, csak a saját alacsony vezetési szintünkből és hiányos tudatosságunkból fakad. A kölcsönös interakció sikeressége, azaz a közös munka, azon múlik, hogy képesek vagyunk-e kölcsönösen előnyös célokat kitűzni saját / más szintjétől függetlenül. Mindenki más, mindenki számára más érvényes.
SZERETET
Bár rengeteg különböző szintű autonóm tudatú egység van a világunkban, és mindegyik saját útját választja az összes különböző szemszögből és az összes lehetséges irányba, ha megértjük az alapvető elvet, mindig képesek vagyunk közös célt kitűzni, függetlenül attól, hogy milyen változatosak vagyunk. Egy fő kimenetnek több bemenete is lehet.
Az alapvető elv megértése, az egység tudatosítása, szó szerint a szeretet tudatosítása. Az igazi szeretet az az érzés, amely akkor jön létre, amikor felismerjük az alapvető elvet, amely összeköti velünk a világot - az igazi szeretet képessége, hogy meglássa a másikat, önmagunkat. Az elv teljesen természetes, alapvető és fő, nem illuzórikus, könnyen megfigyelhető a természetben, és egyidejűleg könnyen látható a legmodernebb technológiák használata során is. A szeretetet szó szerint érezhetjük minden iránt.
Ne keverjük össze a testünk ösztönös vágyait és a szerelmet, amely azzal a programmal jár, hogy képesek vagyunk szaporodni még azokban az időkben is, amikor nem tudjuk, mit csinálunk. Mindannyiunkban van egy program (kémia), hogy szaporodjunk és fenntartsuk a fajunkat. Ez az egyik fő programja az autonóm tudatos egységeknek, amelyek révén a világ és az univerzum folyamatosan bővül, javul és növeli kapacitását bármikor. Minél több tudatos egység van a világban, annál több információ származik és használják egy kimenettel - az értelemmel. Más szóval, minél többen vagyunk, annál tudatosabbak (bölcsebbek) leszünk, és annál csodálatosabbá válik a világunk, a mi univerzumunk. Ebből a szempontból valóságosan fontos számunkra, hogy vigyázzunk minden egyes életformára, hogy gondoskodjunk az életről, hogy ne haljon el, hanem minden szinten növekedjen. Bármilyen individualista erőfeszítés az emberek felemelkedésére a többiekkel szemben, a többiek gúnyolása, a többiek megsemmisítése, bolondság és tudatlan lövöldözés saját lábunkba.
Tanuljunk meg másokat saját magunkként nézni, tanuljunk meglátni az "istenit", amit magunkban látunk, hogy másokban is lássuk (emberekben, állatokban, növényekben ...). Végül is ugyanazt az érzést osztjuk meg, csak különböző helyzetben vagyunk és eltérő utakon járunk. A szeretet lényegének felismerése lehetővé teszi számunkra, hogy természetesen összekapcsoljuk a különböző utakat szélesebb közös utakon, közös ambíciókon és célokon. A közös munka az utópia alapja, és együtt bármit el tudunk érni, amit el tudunk képzelni.
PÁROS SZERELEM
Jelenleg az emberek társadalmában a fő probléma a szétesésünk. Az "szakértőink" különböző területeiről idővel túl sok embert győztek meg az egyéni értékrend fontosságáról az életünkben. Amikor meggyőzik másokat, akkor a természet törvényeire, viselkedési mintákra hivatkoznak, amelyeket "szakértőink" az alacsonyabb életformáknál, alacsonyabb szintű valóságérzékelésnél, egyszerűen állatoknál figyeltek meg. Célzatosan összehasonlítják a magasabb tudatossági szintet (az embereket) azzal, amely alacsonyabb szinten van (az állatokkal), hogy meggyőzzék az embereket a sokféle, egymással összefüggéstelen elméleteik hibátlanságáról. Célzatosan összekeverik a körtét az almával. Végül a mi alacsony tudatosságunk, az alapvető valóságérzékelési elvek ismeretének hiánya azt eredményezi, hogy képtelenek vagyunk pozitívan, jövedelmezően befolyásolni környezetünket, anélkül, hogy feszültséget teremtenénk a mi autonóm tudatos egységeink között - közöttünk. Hajlamosak vagyunk úgy viselkedni, mint az állatok, nem pedig mint emberek. Rosszul alkalmazott irányításunk környezetünkre az életben feszült vagy akár kritikus társadalmi helyzeteket okoz.
Minél szélesebb körben terjed az individualizmus a társadalomban, annál nagyobb problémáink vannak a működőképes emberi kapcsolatok építésével. Az élettársunkat pontos, személyes (álmodozott) specifikációk alapján próbáljuk megtalálni, amelyek csak a mi (általában állati) szükségleteinket veszik figyelembe. Önmagunkat tökéletesnek próbáljuk feltüntetni a mások előtt, mint a filmben, hogy azok is vonzódjanak hozzánk, akiknek teljesen más az érdeklődési köre. Ha mégis sikerül nekünk, hatalmas személyes erőfeszítések árán, megtalálni az ideális partnerünket, a kapcsolat általában nagyon gyorsan "összeomlik" - összeomlik. Az idő múlásával a maszkunk lehullik az arcunkról, és az individualizmus értékei, szó szerint az állati szintű értékek, ellentmondásokat okoznak közöttünk, és egyidejűleg képtelenséget okoznak a közös problémáink megoldására. A kapcsolat általában azzal a mondattal ér véget: "Másképp képzeltem el."
Nem veszünk tudomást és nem veszünk figyelembe a természetes sokféleségünket, hiszen senki sem ugyanaz, még akkor sem, ha van közös adatbázisunk (tudatosság), mindenki más és sajátos, lehetetlen, hogy mindenben teljesen egyetértünk az összes többi emberrel, mert mindenki saját egyedi nézőpontját tartja szem előtt, mindenki más adatbázis-területre koncentrál. Senki sem fog viselkedni pontosan úgy, ahogy azt a saját nézőpontunkból elképzeltük, még akkor sem, ha erős elnyomással (érzelmi vagy fizikai erőszakkal) ragaszkodunk hozzá. A valóság az egység fő elvéből származik. Ezért fontos számunkra, hogy a kapcsolatainkban közösen előnyös célokat keressünk, együttműködjünk, és ezt kizárólag közvetett irányítással, közvetett befolyással tudjuk elérni a közeli személyre. Koncepciók - elvek magyarázatával vagy ideológiailag - meggyőzéssel, magyarázattal vagy problémáink és megoldásaink megbeszélésével.
Az eltérő valóságértelmezésünk és világnézetünk miatt nagyobb vagy kisebb kihívás elé állunk egymás megértése - megállapodásra jutásának szempontjából. Személy szerint az a véleményem, hogy semmi sem lehetetlen. Bármely személyiség kombinációja a párkapcsolatban idővel szinkronizálható a sikeres közös élet útján. Csak akarni és türelmesnek lenni kell. Természetesen előnyös, ha legalább az egyik partner tudatában van a világunk alapvető elvét, amelyen aztán fokozatosan felépítheti és fejlesztheti a kapcsolatot. Két individualista (állati psziché) a kapcsolatban valószínűleg a legnehezebb kombináció és a legnagyobb kihívás a funkcionális kapcsolat fenntartásához az öregkorig. Az individualisták ösztönösen viselkednek, programozottak, arctalanul játszák el magukat, nehéz közös célokat találniuk és könnyen csalódást okoznak egymásnak.
A testünkbe beépített ösztönök lehetővé teszik számunkra, hogy viszonylag hatékonyan szaporodjunk még akkor is, ha nincs tudatosságunk ezzel kapcsolatban, így szerencsére a butaságunk nem befolyásolja a népesség görbéjét. Az alapvető elveknek köszönhetően az emberiség folyamatosan bővül, javul és fejlődik - minden új generáció ügyesebb, mint az előző - azonban a butaságunk közvetlenül befolyásolja a személyes kényelmünket, és jelentősen növeli szenvedésünket az életben. Az életünk megkönnyítése, a szenvedés megszabadulása érdekében fontos, hogy megtanuljuk, hogy ne tévesszük össze a "szerelmet", azaz az ösztön alapján kialakult érzést, az igazi szeretettel, amely tudásunk által születik. Növeljük az ismereteinket, tanuljunk, figyeljünk, ma már ez olyan könnyű, mint még soha nem volt, a kihívás ma könnyebb, mint egy tollpihe. Csak fel kell ismernünk a fő alapelvet.
SZÜLŐI SZERETET
Sikeres együttműködést különböző szintű autonóm tudatos egységek között könnyen megfigyelhetünk a gyermek-szülő kapcsolatban, ahol a szülői gondoskodás és türelem által a gyermek fokozatosan tudatosuló állapotba kerül. Attól függően, hogy milyen fejlettségi szinten áll a szülő, a gyermek halad az önállósodás felé és eléri az emberi szintet a felnőttkorban, gyorsabban vagy lassabban. Sajnos az a szabály érvényes, hogy „a gyermek szenved a szülei bűnei miatt”. Egy figyelmetlen szülő a hülyeségével nagyon megnehezítheti a gyermek helyzetét a növekedés során, akár állandó közvetlen irányítással (érzelmi, fizikai nyomással), akár figyelem hiányával és pozitív hatással a gyermekre. Az ilyen gyermek lelki deformációval jár, és gyermekkorában hajlamos különböző pszichés hibákra (komplexekre), vagy idegen befolyás alá kerül, ami a gyermeket célzottan radikalizálhatja.
Szerencsére újra a beépített programnak köszönhetően a statisztikai többség szeretni fogja a leszármazottjait függetlenül az érettségi szintjüktől és az életükön való képességeiktől, és képesek lesznek életükről gondoskodni. Az anyai szeretetet nem csak embereknél figyelhetjük meg, hanem nagyon könnyen megláthatjuk azt állatoknál is. Azt mondhatjuk, hogy ez az alapvető program a folyamatosan bővülő világunkban.
Szülői szeretet az eredménye, hogy akkor is, ha a gyermekünk rengeteg hibát és tévedést követ el a növekedése során, problémákat okoz nekünk, mindig képesek vagyunk belehelyezkedni és megbocsátani neki. Az életútján különböző módszerekkel irányítjuk, amelyek közül néhány közvetlen, mások pedig közvetett jellegűek. A mi képességünktől függ, hogy megállapítsuk az ideális arányt a közvetlen és közvetett irányítás között, és a gyermekünk szemünk előtt növekszik, önállóságával és fejlettségével egyre nagyobb örömöt okoz számunkra.
NEMZETKÖZI KAPCSOLATOK
Hasonló megértési formát láthatunk nagyobb méretben is az emberi társadalmak között, a nemzetek között. Végre a 21. században egyértelműen látjuk a diplomácia terén az apa-gyerek kapcsolat megfelelőjét. Az egyik oldalon olyan államokat látunk, amelyek gyermeki éretlenségükkel összecsapnak a fejlettebb államokkal, amelyek viszont a másik oldalon anyai türelemmel bármikor képesek diplomáciai tárgyalásokat folytatni, akár nagyon kellemetlen és veszélyes problémák és helyzetek után is.
Ez a puha diplomáciai forma személy szerint nekem reményt ad arra, hogy az emberiség szélesebb körben megértette és elsajátította a világunk működésének alapvető elvét. Ebben az esetben csak idő kérdése, hogy az ébredés elterjedjen, az emberek jelentős többsége közös adatbázis segítségével, és végre hatékonyan együtt kezdjen dolgozni a regionális, valamint globális szinten anélkül, hogy felesleges feszültséget keltenénk. Végre eljutunk odáig.
Nem csak az államok és állami intézmények képviselői mutatnak elegendő tudatosságot, egyre gyakrabban megjelennek a médiában fontos személyiségek a vállalati szférából, a magánéletből és az átlagos emberek közül, akik hasonló gondolatokat terjesztenek a nyilvánosság előtt.
Ezért nem szabad "dobszintekbe" sorolni a vezetői csoportokat országok, vállalatok vagy más "sötét" szervezetek nevei szerint, mindig az adott vezető egység, személy, állami gépezet vagy más vezetői csoport irányítási szintjére kell tekinteni. A fát a gyümölcséről ismerjük fel. Az alkalmazott vezetési módszer, a kölcsönösen előnyös célok meghatározásának képessége, az egység és az életvédelem hangsúlyozása világosan mutatja és segít megkülönböztetni, hogy ki "jó"/tudatos és ki "rossz"/nem tudatos.
Lehetnek száz könyvet tanulmányoztunk, érezhetjük magunkat okosnak, képzettnek, címkézhetnek minket, de amíg nem vagyunk képesek megérteni a legfontosabb alapelvet, amelyet mindennapi életünkben tapasztalunk, addig hülyének és tudatlanak tarthatjuk magunkat. Nem a gonosszal harcolunk, hanem az ostobasággal.
Ma az aranykor küszöbén állunk, az emberiség történelmi változásának, amely hamarosan a csillagokhoz vezet minket, de előtte még vár ránk egy szülői pofon, ami elég kellemetlen lehet, de szükséges, mivel sokan az életben egy zsákutcába ragadtak az individualizmus és az "emberi túlnépesedés" halálos gondolata miatt.
ZÁRÓ
A szeretet megérthető, meg lehet érteni, meg lehet érezni, a szeretet az, ami miatt létezik a világunk. A szeretet a világunk fő elve, amely olyan közel van hozzánk nap mint nap, hogy gyakran nem is látjuk. Koncentráljunk, vegyük észre.
A világunk összekapcsolt, mi is összekapcsolódunk, minden egyesünk hatással van az egészre és egyszerre hatással van ránk is. Ne féljünk befolyásolni a környezetünket, és ne féljünk befolyásoltatni magunkat a környezetünk által. A romboló, vak sikátorokat nagyon könnyű felismerni - hagyjuk figyelmességgel és együttérzéssel. Tanuljunk meg olyan célokat állítani, amelyek kölcsönösen előnyösek.
Ne válasszunk el egymástól, találkozzunk, a túlzottan kevés kapcsolattartás más tudatos egységekkel eltorzítja a pszichéünket és megakadályoz minket abban, hogy növekedjünk és tudatosodjunk. A holló hozza a hollót - hozzunk létre saját szűrőket, amelyekkel különböző tudatossági szinteket szűrünk ki az információs mezőből. Nem kell színlelnünk, nem kell szégyenkeznünk, nem kell mindenkit impresszionálnunk, nem lehetséges, nem is szükséges, elég ha természetesek vagyunk, elég ha önmagunk vagyunk. Mindannyian egyedülállóak vagyunk saját nézőpontunkkal, amelyet ösztönösen megosztunk az általános adatbázissal, ami végül is bővíti és gazdagítja az adatbázisunkat. Egyedülállóságunknak köszönhetően a világ egyre csodálatosabbá és tökéletesebbé válik.
Házasságpártnert keresve alkalmazzuk ugyanazt a logikai szűrőt, és fontos, hogy ne maradjunk passzívok. Információinkat láthatóvá kell tennünk, hogy az, akinek gondolkodása hasonló az enyémhez, könnyen megtaláljon minket. Ismét nem fontos az összes emberre hatni, csak a "megfelelőkre", akiknek a világnézete hasonló az enyémhez. Ma már ez olyan egyszerű, habár sokunknak komplexusai miatt nagyon nehéznek tűnik.
Tanuljuk meg, hogyan irányítsunk és hatásszunk közvetve, információsan az környezetünkre, és így elkerüljük a feszült helyzeteket életünkben. Az élet könnyebbé válik, és a szenvedésünk eltűnik. Ellenfeleinkre szülői megértéssel nézzünk, és úgy viselkedjünk velük, mintha a jövőben legjobb barátunkká válnának. Pont oda, ugyanis haladunk.
Mindenki képes felgyorsítani hatásával környezetében a közeledő időszakot, amely már itt van. Ne maradjunk passzívak, pozitívan interakciózzunk, hatásszunk, befolyásoljuk közös információs mezőnket. A változás történik és rajtunk keresztül történik meg.
Egy új aranykor vár ránk, az emberiség megértésének és együttműködésének kora, a szeretet kora.
Juraj Tušš